Ziar Baricada
Baricada - Twitter
Baricada - Facebook
Baricada - Yahoo Messenger
CHAT - Baricada TV
 
Duminica, 22 Septembrie, 2019
Baricada TV
Ziarul Baricada
Baricada FM
DETALII STIRE:

Programul teatrelor bucureştene în perioada 12 - 18 noiembrie

Categorie stire Cultura | Autor stire Lit | Data publicare Luni, 12 Noiembrie, 2012 | Nr. accesari stire 839 ori | Comentarii stire 0 comentarii

Programul teatrelor bucureştene în perioada 12 - 18 noiembrie

Programul principalelor teatre din Bucureşti în perioada 12 - 18 noiembrie:


Teatrul Naţional Bucureşti:


Palatul Copiilor


    joi, 15 noiembrie, ora 19.00 - "Egoistul" de Jean Anouilh, regia Radu Beligan.


Sala Mare:


    duminică, 18 noiembrie, ora 20.00 - "Molto, gran' impressione", de Romulus Vulpescu, regiaDan Tudor.


Teatrul Odeon


Sala Studio


  
      luni, 12 noiembrie, ora 19.00 - "I am America", pe versuri de Allen Ginsberg, regia Mario Biagini;
   

      marţi, 13 noiembrie, ora 19.00 - "I am America", pe versuri de Allen Ginsberg, regia Mario Biagini;
   


      joi, 15 noiembrie, ora 19.30 - Atelier deschis - Lectura "Preţul corect", autor şi regizor Andreea Vălean;
    


      vineri, 16 noiembrie, ora 19.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail;
    


      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 19.30 - "Nefericiţii", de Fust Milan, regia Kovacs Zsuzsanna;
    


      duminică, 18 noiembrie, ora 19.30 - "Grădinile groazei", de Daniel Call, traducerea Victor Scorădeţ, spectacol de Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc.


Sala Majestic:     


      miercuri, 14 noiembrie, ora 19.00 - "Văduva veselă" şi "Dragoste de Ţigan", concert de operetă după muzica lui Franz Lehar;
    

      joi, 15 noiembrie, ora 18.00 - "The Tiger Lillies" vocal, acordeon, ukulele, pian Martyn Jacques, tobe, percuţie, jucării, Adrian Huge, vocal contrabas, fierăstrău Adrian Stout;
    

      joi, 15 noiembrie, ora 21.00 - Proiecţie de film şi muzică life ("Cabinetul doctorului Caligari", regia Robert Wiene);
    


      vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "Gaiţele" de Alexandru Kiriţescu, regia Alexandru Dabija;
    


      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 19.00 - "CFR - Cometa, copilul şi căţelul" după I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija;
    


      duminică, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Natura moartă cu nepot obez", de Ion Sapdaru, regia Eugen Făt.


Teatrul Bulandra


Sala Liviu Ciulei:


           miercuri, 14 noiembrie, ora 20.00 - "Arlechino moare?", de Nikolai Evreinov, un atelier condus de Antoaneta Cojocaru;
    

      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Obiceiuri necurate", de Tom Smith, regia Mihai Constantin;
    


      duminică, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Obiceiuri necurate", de Tom Smith, regia Mihai Constantin.


Sala Toma Caragiu:     

      vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "Oscar şi Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion;
    

      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Oscar şi Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion;
    


      duminică, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Oscar şi Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion.


Teatrul Foarte Mic:     

      joi, 15 noiembrie, ora 19.00 - "Mă tot duc", adaptare liberă după William Shakespeare, de Marc Dore;
    

      vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "O viaţă în teatru", de David Mamet, traducerea şi adaptarea Ovidiu Niculescu, regia Ovidiu Niculescu;
    

      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Interpretul", de Tristan Bernard, traducerea Radu Beligan, regia Radu Gheorghe;
    

      duminică, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Somnoroasa aventură", de Teodor Mazilu, regia şi scenografia Vlad Stănescu.


Teatrul Masca:     

      joi, 15 noiembrie, ora 19.00 - "Slugă la doi stăpâni", o comedie de Carlo Goldoni, regia Mihai Mălaimare,
    

      vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "Acul cumetrei Gurton", traducerea Leon Levitchi, regia Mihai Mălaimare;
    

      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Comedia erorilor", William Shakespeare, regia Mihai Mălaimare;
    

      duminică, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Când dragostea poartă pâslari", regia şi scenariul Michele Modesto Casarin.


Teatrul Ion Creangă:     

      marţi, 13 noiembrie, ora 10.00 - "Războiul bucatelor", de Ioan Gârmacea, după Petre Ispirescu, regia Mihai Manolescu;
    

      14 noiembrie, ora 10.00 - "De-aş fi Scufiţa Roşie", de Ioan Gârmacea, după Charles Perrault, regia Sorana Coroamă Stanca;
    

      joi, 15 noiembrie, ora 10.00 - "Noddy", adaptare de David Wood, după Enid Blyton, regia Allila Vizauer;
    

      vineri, 16 noiembrie, ora 10.00 - "Noddy", adaptare de David Wood, după Enid Blyton, regia Allila Vizauer;
    


      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 11.00 - "Mofturi", dramatizare de Ioan Gârmacea, după I.L. Caragiale, regia Chris Simion;
    

      duminică, 18 noiembrie, ora 11.00 - "Pinocchio", dramatizare de Cornel Todea, după Carlo Collodi, regia Cornel Todea.


Teatrul Ţăndărică


Sala Lahovari


           luni, 12 noiembrie, ora 10.00 - "Frumoasa şi Bestia", textul şi regia Cristian Pepino;
    


      marţi, 13 noiembrie, ora 10.00 - "Rapunzel", textul şi regia Gavriil Pinte;
    


      miercuri, 14 noiembrie, ora 10.00 - "Dănilă Prepeleac", adaptare după Ion Creangă, regia Ioan Brancu;
    

      joi, 15 noiembrie, ora 10.00 - "Lampa lui Alladin", după o poveste din "1001 nopţi", regia şi scenariul Cristian Pepino;
    


      vineri, 16 noiembrie, ora 10.00 - "Pinocchio", după Carlo Collodi, scenariu şi regia Cristian Pepino;
    

      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 10.00 - "Frumoasa şi Bestia", textul şi regia Cristian Pepino;
    


      sâmbătă, 17 noiembrie, ora 20.00 - "Frumoasa şi Bestia", textul şi regia Cristian Pepino;
    


      duminică, 18 noiembrie, ora 10.00 - "Motanul încălţat", adaptare de Cristian Pepino, după Charles Perrault, regia Cristian Pepino;
    

      duminică, 18 noiembrie, ora 12.00 - "Motanul încălţat", adaptare de Cristian Pepino, după Charles Perrault, regia Cristian Pepino.



share - facebook    share - twitter
Nu sunt comentarii.
EUROSILVER ARAD
Arhiva Video - Baricada TV
Program Baricada TV
  ORA PROGRAM - DUMINICA
  05:00 Baricadaţi în voie bună
  06:00 La graniţele cunoaşterii
  07:00 Desene animate
  09:00 Pâine şi Circ
  10:00 Magic Summer
  12:00 Baricadaţi în voie bună
  13:00 Magie pe Baricadă
  14:00 Vitralii
  15:30 La graniţele cunoaşterii
  16:30 Retro Zone
  18:30 Vinovaţii fără vină
  19:30 Ţinta noastră: Sănătatea
ACUMA LA TV 20:30 Film artistic
  22:30 Film documentar
  23:30 Film artistic
  01:30 Magic Summer
  03:30 Film artistic
COZACONE
HOROSCOP
Berbec Taur Gemeni Rac
Leu Fecioara Balanta Scorpion
Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Înţeleptarea României
Înţeleptarea României
Ghilea Show
Ghilea Show
PARTENERI
ARQ.RO - Stiri, Arad, Politica, Sport, Timp Liber ...
AMOSNEWS - Agentie independenta de presa