Ziar Baricada
Baricada - Twitter
Baricada - Facebook
Baricada - Yahoo Messenger
CHAT - Baricada TV
 
Luni, 19 August, 2019
Baricada TV
Ziarul Baricada
Baricada FM
DETALII STIRE:

Azi începe penultima etapă a grupelor Ligii: Juventus - Chelsea e vedeta serii, United se pregăteşte de infern la Istanbul

Categorie stire Sport | Autor stire Lit | Data publicare Marti, 20 Noiembrie, 2012 | Nr. accesari stire 500 ori | Comentarii stire 0 comentarii

Azi începe penultima etapă a grupelor Ligii: Juventus - Chelsea e vedeta serii, United se pregăteşte de infern la Istanbul

În această seară, începând cu ora 19:00, se vor disputa meciurile penultimei etape a fazei grupelor Ligii Campionilor. Cap de afiş este duelul dintre Juventus şi Chelsea, din grupa lui Şahtior Doneţk. Echipa lui Mircea Lucescu are nevoie neapărat de victorie în partida cu Nordsjaelland pentru a fi cu un pas în optimi.


Iată mai jos programul meciurilor de marţi:


GRUPA E


NORDSJAELLAND - ŞAHTIOR, azi, ora 21:45


Antrenor: Kasper Hjulmand
NORDSJAELLAND: J. Hansen - Parkhurst, Okore, Runje, Mtiliga - Adu, Stokholm - Lorentzen, Laudrup, John - Beckmann
Absenţi:


Antrenor: Mircea Lucescu
ŞAHTIOR: Piatov - Srna, Kucher, Rakiţki, Raţ - Hubschmann, Fernandinho - Teixeira, Mkhitarian, Willian - Luiz Adriano
Absenţi: -


Stadion: "Parken" / Arbitru: Antony Gautier (FRA)

JUVENTUS - CHELSEA, azi, ora 21:45


Dolce Sport 3, Digi Sport 2


Antrenor: Angelo Alessio
JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Marchisio, Pirlo, Vidal, Isla - Giovinco, Quagliarella
Absenţi: De Ceglie (accidentat), Vucinic (incert)


Antrenor: Roberto Di Matteo
CHELSEA: Cech - Ivanovic, Cahill, Luiz, Cole - Mikel, Ramires, Mata, Oscar, Hazard- Torres
Absenţi: Terry, Lampard (accidentaţi)


Stadion: "Juventus" Arbitru: Cuneyt Cakir (TUR)

GRUPA F


BATE BORISOV - LILLE, azi, ora 19:00


Antrenor: Viktor Goncharenko
BATE: Gorbunov - Radkov, Poliakov, Yurevici, Simic - Sivakov, Baga, Volodko, Olekhnovici - Rodionov, Mozolevski
Absenţi: -


Antrenor: Rudi Garcia
LILLE: Landreau - Debuchy, Basa, Chedjou, Bonnart - Balmont, Mavuba, Pedretti - Kalou, Roux, Payet
Absenţi: -


Stadion: "Dynamo" / Arbitru: Marijo Strahonja (CRO)

VALENCIA - BAYERN MUNCHEN, azi, ora 21:45


Antrenor: Mauricio Pellegrino
VALENCIA: Alves - Pereira, Ricardo Costa, Rami, Cissokho - Viera, Costa - Feghouli, Jonas, Guardado - Soldado
Absent: Gago (accidentat)


Antrenor: Jupp Heynckes
BAYERN: Neuer - Lahm, Badstuber, Dante, Alaba - Gustavo, Schweinsteiger - Shaqiri, Muller, Ribery - Pizarro
Absent: Robben (accidentat)


Stadion: "Mestalla" / Arbitru: Howard Webb (ANG)


GRUPA G


SPARTAK MOSCOVA - BARCELONA, azi, ora 19:00
Dolce Sport 2, Digi Sport 1


Antrenor: Unai Emery
SPARTAK M.: Chernişuk - Makeev, Brizgalov, Suchy, Kombarov - Rafael, Kallstrom - Jurado, Ari, Gorbatenko - Emenike
Absenţi: Dikan, Pesiakov, Artem Rebrov, Dziuba, Welliton, Parşivliuk, Bilialetdinov, Romulo, McGeady (accidentaţi), Pareja (suspendat)


Antrenor: Tito Vilanova
FC BARCELONA: Valdes - Alves, Puyol, Pique, Alba - Fabregas, Iniesta, Xavi - Pedro, Messi, Villa
Absenţi: Bartra, Sanchez (accidentaţi)


Stadion: "Lujniki" / Arbitru: Ivan Bebek (CRO)

BENFICA - CELTIC, azi, ora 21: 45


Antrenor: Jorge Jesus
BENFICA: Artur - Pereira, Jardel, Garay, Almeida - Matic, Gaitan, Perez - Lima, Cardozo, Rodrigo
Absenţi: -


Antrenor: Neil Lennon
CELTIC: Forster - Matthews, Ambrose, Wilson, Mulgrew - Brown, Wanyama, - Comons, Ledley, Lassad - Samaras
Absent: Forrest (accidentat)


Stadion: "Da Luz"/ Arbitru: Viktor Kassai (UNG)


GRUPA H


GALATASARAY - MANCHESTER UNITED, ora 21:45
Digi Sport 3


GALATASARAY: Muslera - Eboue, Cris, Nounkeu, Balta - Altintop, Inan, Melo - Bulut, Yilmaz, Amrabat
Absenţi: Ujfalusi (accidentat)
Antrenor: Fatih Terim


MANCHESTER UNITED: Lindegaard - Rafael, Jones, Wootton, Buttner - Anderson, Carrick, Fletcher-Young, Welbeck, Hernandez
Absenţi: Vidic, Nani (accidentaţi), Rooney, Van Persie, Rio Ferdinand, Giggs, De Gea , Valencia, Scholes (menajaţi)
Antrenor: Sir Alex Ferguson


Arbitru: Carlos Velasco‎ (SPA) / Stadion: "Ali Sami Yen" ("Turk Telekom Arena")



share - facebook    share - twitter
Nu sunt comentarii.
EUROSILVER ARAD
Arhiva Video - Baricada TV
Program Baricada TV
  ORA PROGRAM - LUNI
  04:30 Deşteptarea României
ACUMA LA TV 06:30 Naşul
  09:00 Ghilea Show
  10:00 Quantika
  11:00 Magie pe Baricadă
  11:30 Baricada Music
  12:00 Ghilea Show
  13:00 Vitralii
  14:30 Baricada Music
  15:00 Pe Baricadă
  16:00 Fără pleoape la urechi cu Dorin Frandeş
  17:00 Timpul - artă şi ştiinţă
  17:30 Comunitatea mea
  18:00 În Arenă cu Adrian Creţa
  19:00 Aradul de 5 stele cu Daniel Mitre
  20:00 Pâine şi Circ cu Adrian Creţa
  21:00 Ghilea Show cu Sorin Ghilea
  22:00 Naşul cu Radu Moraru
  01:00 Ghilea Show
  02:00 Pâine şi Circ
  03:00 Fără pleoape la urechi
  04:00 În Arenă
  05:00 Aradul de 5 stele
COZACONE
HOROSCOP
Berbec Taur Gemeni Rac
Leu Fecioara Balanta Scorpion
Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Înţeleptarea României
Înţeleptarea României
Ghilea Show
Ghilea Show
PARTENERI
ARQ.RO - Stiri, Arad, Politica, Sport, Timp Liber ...
AMOSNEWS - Agentie independenta de presa