Ziar Baricada
Baricada - Twitter
Baricada - Facebook
Baricada - Yahoo Messenger
CHAT - Baricada TV
 
Vineri, 23 August, 2019
Baricada TV
Ziarul Baricada
Baricada FM
DETALII STIRE:

Rezultate din ultima etapă a grupelor Ligii Campionilor: echipele care au obţinut calificarea în optimi şi cele eliminate

Categorie stire Sport | Autor stire Lit | Data publicare Miercuri, 05 Decembrie, 2012 | Nr. accesari stire 581 ori | Comentarii stire 0 comentarii

Rezultate din ultima etapă a grupelor Ligii Campionilor: echipele care au obţinut calificarea în optimi şi cele eliminate

Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi, în ultima etapă a fazei grupelor Ligii Campionilor:


Marţi:


Grupa A:


Dinamo Zagreb (Croaţia) - Dinamo Kiev (Ucraina) 1-1


Au marcat: Krstanovici '90+5 (penalti) / Iarmolenko '45+1


Paris Saint-Germain (Franţa) - FC Porto (Portugalia) 2-1


Au marcat: Silva '29, Lavezzi '61 / Martinez '33


- Formaţia Paris Saint-Germain a obţinut accederea în optimile Ligii Campionilor de pe primul loc al grupei A.


Grupa B:


Montpellier (Franţa) - Schalke 04 (Germania) 1-1


Au marcat: Herrera '59 / Howedes '56


Olympiakos (Grecia) - Arsenal (Anglia) 2-1


Au marcat: Maniatis '63, Mitroglou '73 / Rosicky '38


- Schalke 04, cu atacantul Ciprian Marica în teren până în minutul 77, a reuşit calificarea în optimile Ligii Campionilor de pe primul loc al grupei B.


Grupa C:


Malaga (Spania) - Anderlecht (Belgia) 2-2


Au marcat: Duda '45, '61 / Jovanovici '50, Mbokani '89


AC Milan (Italia) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 0-1


 - Zenit Sankt Petersburg s-a calificat în 16-imile de finală ale Ligii Europa.


A marcat: Danny '56


Grupa D:


Borussia Dortmund (Germania) - Manchester City (Anglia) 1-0

A marcat: Schieber '57

Real Madrid (Spania) - Ajax Amsterdam (Olanda) 4-1

Au marcat: Ronaldo '13, Callejon '18, '88, Kaka '49 / Boerrigter '60

 - Formaţia Manchester City a fost eliminată din competiţiile europene, în timp ce Ajax Amsterdan a reuşit accederea în 16-imile Ligii Europa.


Miercuri, 5 decembrie:


Grupa E:


Şahtior Doneţk (Ucraina) - Juventus Torino (Italia)


Chelsea (Anglia) - Nordsjaelland (Danemarca)


Grupa F:


OSC Lille (Franţa) - FC Valencia (Spania)


Bayern Munchen (Germania) - BATE Borisov (Belarus)


Grupa G:


FC Barcelona (Spania) - Benfica (Portugalia)


Celtic Glasgow (Scoţia) - Spartak Moscova (Rusia)


Grupa H:

Manchester United (Anglia) - CFR Cluj (România)


Sporting Braga (Portugalia) - Galatasaray (Turcia).



share - facebook    share - twitter
Nu sunt comentarii.
EUROSILVER ARAD
Arhiva Video - Baricada TV
Program Baricada TV
  ORA PROGRAM - VINERI
  05:00 Documentar
  06:00 Sufulcă-ţi zilele
  06:30 Naşul
  09:00 Ghilea show
  10:00 Quantika
  11:00 Conferinţa de presă
  12:00 Ghilea Show
  13:00 Magie pe Baricadă
  13:30 Timpul - artă şi ştiinţă
ACUMA LA TV 14:00 Deşteptarea României
  16:00 Mapamond românesc
  17:00 Comunitatea mea
  17:30 Ţinta noastră: Sănătatea cu Minodora Hrimiuc şi Daniel Ţinte
  18:30 Pe Baricadă cu Dorel Zăvoianu
  19:30 Vitralii cu Eugen Marinoff
  21:00 Ghilea Show
  22:00 Baricadaţi în voie bună
  23:30 Retro Zone
  01:30 Ţinta noastră: Sănătatea
  02:30 Pe Baricadă
  03:30 Vitralii
  05:00 La graniţele cunoaşterii
COZACONE
HOROSCOP
Berbec Taur Gemeni Rac
Leu Fecioara Balanta Scorpion
Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Înţeleptarea României
Înţeleptarea României
Ghilea Show
Ghilea Show
PARTENERI
ARQ.RO - Stiri, Arad, Politica, Sport, Timp Liber ...
AMOSNEWS - Agentie independenta de presa