Ziar Baricada
Baricada - Twitter
Baricada - Facebook
Baricada - Yahoo Messenger
CHAT - Baricada TV
 
Marti, 28 Ianuarie, 2020
Baricada TV
Ziarul Baricada
Baricada FM
DETALII STIRE:

Loturi finale pentru grupele cupelor europene

Categorie stire Sport | Autor stire Ady | Data publicare Miercuri, 04 Septembrie, 2013 | Nr. accesari stire 554 ori | Comentarii stire 0 comentarii

Loturi finale pentru grupele cupelor europene

Steaua şi Pandurii au trimis la UEFA listele finale pentru ocurile din grupele Ligii Campionilor respectiv ale Ligii Europa. Steaua se va baza pe: Florin Niţă, Ciprian Tătăruşanu, Valentin Cojocaru (portari); Lukasz Szukala, Florin Gardoş, Iasmin Latovlevici, Daniel Georgievski, Paul Pîrvulescu, Fernando Varela (fundaşi); Mihai Pintilii, Alexandru Chipciu, Lucian Filip, Cristian Tănase, Andrei Prepeliţă, Adrian Cristea, Nicolae Stanciu, Ionuţ Neagu, Alexandru Bourceanu, Adrian Popa (mijlocaşi); Leandro Tatu, Federico Piovaccari, Pantelis Kapetanos, Gabriel Iancu (atacanţi). Steaua Bucureşti a fost repartizată în grupa E a Ligii Campionilor, alături de formaţiile Chelsea Londra (Anglia), Schalke 04 (Germania) şi FC Basel (Elveţia). Steaua va juca primul meci din grupa E a Ligii Campionilor, în data de 18 septembrie, în deplasare, cu echipa germană Schalke 04.

Cei 22 de jucători ai echipei Pandurii Tg. Jiu pentru grupele Europa League sunt următorii: Răzvan Stanca, Ribeiro Mingote (portari); Armando Sipoto, Christou Paraskevas, Erico Da Silva, Iulian Mamele, Marko Momcilovici, Marian Pleaşcă, Bogdan Unguruşan, Ionuţ Rada (fundaşi); Paul Anton, Nicandro Breeveld, Alin Buleică, Alexandru Ciucur, Virgil Cristea, David Di Stefano, Eric de Oliveira, Paulinho (mijlocaşi); Admir Adrovici, Alex Do Santos, Deivydas Matulevicius, Viorel Nicoară (atacanţi). Pandurii Târgu Jiu face parte din grupa E a Ligii Europa, alături de echipele Pacos Ferreira, AC Fiorentina şi Dnepr Dnepropetrovsk.

Adrian Creţa



share - facebook    share - twitter
Nu sunt comentarii.
EUROSILVER ARAD
Arhiva Video - Baricada TV
Program Baricada TV
  ORA PROGRAM - MARTI
  06:30 Naşul
  09:00 Ghilea Show
  10:00 Pâine şi Circ
  11:00 În Arenă
  11:30 Baricada Music
  12:00 Ghilea Show
  13:00 Conferinţa de presă
  14:00 La Graniţele Cunoaşterii
  15:00 Magie pe Baricadă
  15:30 Vitralii
  17:00 Documentar
  18:00 Sufulcă-ţi zilele cu Iulian Leonard
  18:30 Mapamond Românesc cu Antoniu Martin
  19:30 Comunitatea Mea
  20:00 Pâine şi Circ cu Adrian Creţa
  21:00 Ghilea Show cu Sorin Ghilea
  22:00 Naşul cu Radu Moraru
  00:30 Timpul - artă şi ştiinţă
  01:00 Ghilea Show
  02:00 Pâine şi Circ
  03:00 La graniţele cunoaşterii
ACUMA LA TV 04:00 Mapamond românesc
COZACONE
HOROSCOP
Berbec Taur Gemeni Rac
Leu Fecioara Balanta Scorpion
Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Înţeleptarea României
Înţeleptarea României
Ghilea Show
Ghilea Show
PARTENERI
ARQ.RO - Stiri, Arad, Politica, Sport, Timp Liber ...
AMOSNEWS - Agentie independenta de presa